Що таке Hygge?

Що таке Hygge?


Данці створили певний стиль життя, який незмінно зберігають упродовж 5-ти віків. Його суть - в простоті, що приносить благополуччя і внутрішню радість. Основою такого життя є затишок.

Данці створили певний стиль життя, який незмінно зберігають упродовж 5-ти віків. Його суть - в простоті, що приносить благополуччя і внутрішню радість. Основою такого життя є затишок. Але він створюється не креативним оформленням, а простими, натуральними речами. Суворе нордичне життя, в якому так мало сонячного світла, рясніє живим вогнем і теплими взаємовідносинами..

Hygge: настрій, обстановка, побут
У вас має бути особистий простір, свій затишний куточок, де ви можете вдаватися до роздумів, мрій, хобі. При цьому хюгге не вітає самітництва: важливим аспектом стосунків є регулярні зустрічі родичів, друзів. Батьки багато часу проводять з дітьми, відмовившись в їх користь від телевізора, інтернету і телефонних розмов. Цінується живе спілкування, яскраві емоції, постійний позитив.
Інтер'єрна обстановка грунтована на комфортності. Якщо вам зручно спати на матраці, то це буде особистим і правильним вибором. А комусь до душі високе ліжко. У зупинці знаходиться багато речей, зроблених своїми руками. Цінуються хенд-мейд-раритеты, які перейшли в спадок від попередніх поколінь.
Оскільки в Данії темніє рано, в кожній кімнаті обов'язково зроблені великі вікна і вітається багато світла. Найпереважнішим є живий вогонь з класичного або біокаміна, безліч свічок. Воскові свічки часто використовують і в денний час, формуючи атмосферу спокою, захищеності.
Кожна квартира або будинок є зеленим куточком. Тут багато кімнатних рослин, що створюють цілі композиції на столах, підвіконнях, в підвісних кашпо.
У інтер'єрі вибираються теплі відтінки, які, за повір'ям, здатні прогнати холод і зменшити тривалість несприятливої погоди.
Їжа, одяг і інші задоволення «по Hygge»
У одязі цінується зручність. Кросовки, лоферы, мокасини є щоденним взуттям на противагу шпилькам. Їзда на роботу на автомобілі для більшості данців є моветоном: велосипед має набагато бóльшим попит у буденні дні.
Чим себе cкандинави завжди балують, так це їжею. Пріоритетними є м'ясні блюда, безліч солодкої випічки і велика кількість натуральної кави. Дослідження в їжі потрібні для того, щоб здивувати в ресторанах іноземців. Місцеве населення віддає перевагу простій, калорійній їжі. Причому, чим довше вона готується, тим більше підходить під hygge.
Простота побуту визначається глиняним посудом, яблучним пирогом з корицею, смачно пахнучою печенею або рагу і великою кількістю штучного світла. Виявляється, для щастя треба так мало! 
Можливо, дехто подумає, що Дания - країна третього світу? Нічого подібного. Тут громадяни платять до бюджету досить високі податки, які йдуть на створення хорошої інфраструктури населених пунктів, якісних доріг, забезпечуючи високий рівень життя. Так чому ж людей тягне до зайвої простоти? У цьому уся філософія хюгге, яка протиставлена дорогим дрібничкам, шикарним автомобілям, круїзному відпочинку. 
Данці вважають, що в житті головешці − насолоджуватися простими розмовами. Така формула нордичного щастя. Може і нам варто почати цінувати ті вічне, ті цінності, які переживуть усі сучасні досягнення прогресу?